Sonuç Ne Olursa Olsun Tüm Sorunlulukları Üstlenin

Sonuç Ne Olursa Olsun Tüm Sorunlulukları Üstlenin

Sonuç Ne Olursa Olsun Tüm Sorunlulukları Üstlenin

Bazı satış seminerlerine şu soruyla başlarım: ”Kaçınız kendi işini yapıyor?” Genellikle ellerin yüzde 15-20’si kalkar. Sonra durur ve dinleyici topluluğu içinde kendine güvenen biri olup olmadığını sorarım: ”Buradaki insanlardan kaçı kendi işini yapıyor dersini?” Topluluktan gür bir ses yükselir, ”Hepimiz!” Ben de derim ki: ”Haklısınız! Yapacağınız en büyük hata kendinizden başkasına çalıştığınızı düşünmektir.

Hepimiz aslında kendi işimizi yapıyoruz.” En iyi kazanan profesyonellerin hepsi, yaşamlarına ve başlarına gelen her şeye karşı yüzde 100 sorumluluk duyarlar. Onlar kendilerini, kendi satış şirketlerinin başkanı olarak görürler. Onlar derler ki: ”Eğer bir şey yapılacaksa, onu yapacak olan benim.” Kendi aşamlarıyla ilgili tatmin olmadıkları durumlardan dolayı başkalarını suçlamayı veya mazeret uydurmayı reddederler. hoşlarına gitmeyen bir şey var, kollarını sıvayacak ve durumu değiştirecek olanın kendileri olduğunu bilirler. Onlar bütün sorumluluğu üstlenir ve şikayet etmekten yahut eleştirmekten kaçınırlar.

İşin güzel tarafı, ne kadar sorumluluk üstenirseniz, kendinize sevgi ve saygınızın da o ölçüde artacağıdır. Kendinizi ne kadar sevip sayarsanız, o kadar iyimser ve pozitif olursunuz. Pozitifliğiniz arttıkça da, kendinizi o denli yaratıcı ve yapıcı hissedersiniz. Üstlendiğiniz sorumluluk fazlalaştıkça, o dneli kudretli ve engellenemez hale gelirsiniz. Kendinizi olağanüstü hissedersiniz. Ne kadar iyi hissederseniz, o kadar çok satarsınız.

Üstlenin

Üstlenin

Nihayetinde, öyle bir noktaya gelirsiniz ki, tıpkı doğal bir kuvvet gibi kendinizi durdurulamaz hissedersiniz. Sağlıklı bir kililiğin temeller, yaşamınız ve başınıza gelen her şey konusunda tümüyle sorumluluğu kabullenme üzerinde yükselir. Şu andan itibaren kendinizi tek kişilik bir şirketin başkanı olarak görün o tek kişi sizsiniz. Kendinizi, ürünlerinizi kendi şahsî ürünlerinizi rekabetçi pazarlarda satmaktan sorumlu görün. İşvereninizi en iyi müşteriniz olarak görün. Kendinizi, kendi hayatınızın patronu olarak görün.

Kendi profesyonel satış şirketinizin başkanı olarak kazancınızı etkinliklerden değil, sonuçlardan sağlıyorsunuz. Daha çok para kazanmak istiyorsanız, daha çok satın. Uzun vadede, kendi gelirinizi yaptıklarınız ve yapmayı ihmal ettiklerinizle belirliyorsunuz. Kazancınızı arttırmak mı istiyorsunuz? Bir ay içinde kazanmak istediğiniz para tutarında o ay için kendinize bir çek yazın. Ardında, çekin karşılıksız çıkmaması için ayın geri kalan kısmında ne yapılması gerektiğini düşünün. Patron sizsiniz. Şirket de sizin, hayat da.

zirvedeki satışçılar kendileri ve işleri hakkında işte böyle düşünürler. Bütün gün boyunca zirvedekilerin düşündüklerini düşünürseniz, önünde sonunda onların yaptıklarını yapar, aldıkları sonuçları alır hale gelirsiniz. Önce kariyerinizin ve yaşamınızın her bir yönü üzerinde tam bir kontrol sağlayacaksınız. Sol şeride geçeceksiniz ve satışta lider olma yolunda hızla ilerleyeceksiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın