Sıfırdan Başlayan SEO Süreci Nasıl İlerlemelidir?

Sıfırdan Başlayan SEO Süreci Nasıl İlerlemelidir?

Sıfırdan Başlayan Hatasız SEO

Sıfırdan Başlayan SEO Süreci Nasıl İlerlemelidir?

Web sitesi sahiplerinin en sık yaptığı hatalardan bir tanesi zamansız ve aşırı SEO ile Google’ı kandırmaya çalışmasıdır. Sitenize fayda sağlamak yerine zarar vermenizi engellemek için; Sıfırdan başlayan SEO süreci nasıl ilerlemelidir? İsimli tavsiye yazımızla kendinizi ve sitenizi geliştirebilirsiniz. SEO çalışması yaparken sürekli bir kurgu içerisinde olmalı, bu kurguda referansı insanoğlu olarak ele almalıyız. Bir sitenin büyümesi, bir bebeğin oluşumu ve gelişme süreci örnek alınarak kurgulanmalıdır. Bir bebeğin gün geçtikçe bir şeyler öğrenmesi gibi, sitemiz de gün geçtikçe bir şeyler öğrenmelidir. Eğer yeni açılan bir siteye, içeriği 3 yılda oluşmuş veri tabanı kurularak yayına çıkarsa, Google bunu 3 yaşında doğmuş bir bebek gibi görür ve bir aldatmaca olduğunu anlar.

Yeni Doğmuş Bebekten Olimpiyatlara Katılmasını Beklemeyin

SEO Kurgusu Anahtar KelimelerSıfırdan başlayan SEO süreci nasıl ilerlemelidir? Sorusunun yanıtı bir bebeğin doğal öğrenme gelişimi nasıl oluyorsa bir site de o doğrultuda öğrenimini ve bilgi haznesini arttırmalıdır. Bir çocuğun sosyal yaşamı iyi, çok sayıda arkadaşları ve geniş akraba kitlesi varsa, o çocuk daha çok kişiyle iletişim halinde olduğu için, daha fazla şey öğrenir. Bu sebeple, sitenize giren ziyaretçi sayısı artarsa, buna bağlı içeriğinizin gelişme hızının artması da Google tarafından doğal karşılanmaktadır. Eğer bir çocuğu birçok kişi tanıyor ve adını telaffuz ediyorsa o çocuğun, çevresine faydalı bir kişi olduğu düşünülür. Bu sebeple, sizi öneren site sayısı artarsa siz de Google gözünde faydalısınızdır.

 

SEO Bebeğinize İyi Bakın, Onu Faydalı İçeriklerle Sabırla Besleyin

Eğer bu çocuğun ismi aynı zamanda kalitesi ispatlanmış bir kişiyle anılıyorsa, çocuk o insanla aynı kefeye konduğu ve kalitesi referans olarak gösterilmiş demektir. Bu sebeple, bizden üst sırada yer alan rakiplerimizle sitemizin ismi telaffuz ediliyorsa, o rakip bizim bir referansımız olmaktadır. Eğer bir çocuk sadece kendisinde bulunan oyuncakları paylaşabiliyorsa, paylaşmanın maddi olarak azlığını yaşasa da manevi olarak güçlü olmanın daha önemli olduğunu fark edebilmiştir. Siz de sadece size ait bildiklerinizi paylaşabilirseniz, aslında paylaştığınız kadar azalmaz, çoğalır ve güçlenirsiniz.

Bu örneklemede, Google’ın aslında sitelerimizi bir baba gözüyle takip ederek, çevremizle olan ilişkilerimiz ve faydalarımıza göre bir sıraya koyduğunu göstermek istedik. Bu örneği, insanoğlunun günlük hayatında yaşadığı birçok durumla birleştirerek sonuçlarının nasıl seyredebileceğini görebilirsiniz.

Artık Sıfırdan başlayan SEO süreci nasıl ilerlemelidir? Sorusunun yanıtını biliyorsunuz. Artık öğrendiklerinizin üzerine yeni bilgiler katmak sizin elinizde. Sitenizi daha üst sıralara taşıyarak, daha yüksek hitler kazanabilirsiniz. Google botlarına değil, Google’da arama yapan kullanıcılara içerik hazırlamayı unutmayın.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın