SEO İçin Reklam Yapmak

SEO İçin Reklam Yapmak

SEO İçin Reklam Yapmak

Reklam Yapmak

Sitenize verilen linkler ile sitenize gelen hitlerin aynı oranda ilerlemesi SEO ve reklam açısından büyük bir tutarlılıktır. Bu kriter özellikle Caffeine sistemiyle birlikte büyük önem kazanmıştır. Bloglara yapılan yorum çalışmaları ve link alımları backlink sayınızı hızla arttırırken aynı oranda hitinize katkı sağlamaz. Bu sebeple, SEO çalışması doğallıktan çıkarak manuple edilmiş bir duruma gelir. Google bunu elde ettiği, Analytics ve Alexa verileriyle çok iyi kıyaslayabilmektedir. Dolayısıyla backlink çalışmasının yanı sıra site hitinin artmasına yönelik de çalışmalar yapmanız gerekmektedir. Bunun için en iyi yol da reklamdır.

Linkler, bir sitenin daha çok grafik yoluyla elde edeceği tanıtımlardır. Sitelerden link alarak, backlink sayınızı da arttırmış olursunuz. Bunun yanında reklamın görünürlük oranları doğrultusunda site hitiniz de artacaktır. Site içeriğinizle uyumlu sitelere reklam vererek, potansiyel müşteriler elde edebilirsiniz. Bu sayede elde edeceğiniz hitler de diğer sitelerden alacağınız reklamlara oranla çok daha fazla olacaktır. Reklam verdiğiniz siteye ait sayfa sayısının fazla olması, sitenizin elde edeceği backlink arttıracağı gibi sitenize ait reklamın görüntülenme sayısına da arttıracaktır.

Reklam Değişimleri

SEO İçin Reklam Yapmak Hiz Kazandıran SistemlerBanner değişimleri olarak da sözü geçen bu değişimler, birden fazla sitenin anlaşarak karşılıklı reklamları yayınlamasına dayanmaktadır. Reklam giderlerine fazla bütçe ayırmamak için başvurulabilecek yöntemlerden birisidir. Tabi bu değişimlerde genel olarak, sitelerin birbirine sağlayabileceği faydaların az çok denk olmasına bakılmaktadır. Reklam değişimleri için başka sitelerin reklamını kendi sitenize eklemek istemiyorsanız, bunun için herhangi bir çıkar uğruna çalışmayan sitelerinizi kullanabilir bu sayede çapraz reklam değişimleri yapabilirsiniz.

Hit Kazandıran Sistemler

Son zamanlarda sayısı ve kullanımı hızla artan hit kazandırma siteleri, karşılıklı olarak bir fayda sağlamaya dayanmaktadır. Daha çok Alexa değerinizi arttırmaya ve sitenize ziyaretçi çekmeye çalışan sistem, Google Analytics ve Adsense kullandığınızda gelen hitin kaynağının yapay olması sebebiyle sitenize zarar verebilir. Ancak bunları kullanmıyorsanız, backlink sayınız ile hit ve Alexa sayınız arasındaki uçurumu kapatarak Google’da yükselebilir, aynı zamanda sitenizi yüzlerce farklı kişiye göstererek reklam yapmış olursunuz.

Bloglara Abone Olmak

SEO İçin Reklam Yapmak konuGoogle Friend Connection, bloglar için oluşturulan ve blog ziyaretçileri arasındaki sosyal iletişimi sağlayan bir sistemdir. Birçok blogda bulunan bu özellik sayesinde bloglara abone olarak, aynı siteyi takip eden kişilerle arkadaş olabilir ve arkadaşlarınızı davet ederek onların da abone olmasını sağlayabilirsiniz. Yeni oluşturulan blogspot sitelerinde varsayılan özellik olarak gelmekte ve bu sayede kullanım oranı artmaktadır.

Google Friend Connect ill reclaim yapmak için birkaç özelliği reklam formatına uyarlamanız gerekir. Abone olduğunuz sitelerde, 32×32 pixel boyutlarında seçtiğiniz bir tasarım yayınlanır. Bu tasarımı, sitenize ait logonun bir parçası, sitenizi anımsatacak bir ikon veya sitenizde kullandığınız favicon olarak belirleyebilirsiniz. Bu sayede siteniz, 32×32 boyutlarında reklam almış olacaktır.

Ancak logoya tıklanıldığı zaman sitenize link verilmesi yerine, Google Friend Connection profilinize link vermektedir. Aynı zamanda logonuzdan sitenizin adresi çıkarılamayabilir. Bu sebeple, logonuzun yanı sıra, siteyi takip etmek için izle butonuna bastıktan sonra karşınıza çıkan isim bölümüne sitenizin adresini girerek, Google Friend Connection özelliğini reklam formatına uyarlayabilirsiniz.

Resimleri Reklama Dönüştürmek

Sitenizde kullandığınız resimler, konunun okunabilirliğini ve algılanabilirliğini güçlendirmek amacıyla kullanılmaktadır. Ancak bununla kalmayıp bu konuda anlatılan tekniklerle, kullandığınız resimleri etkili bir tasarıma dönüştürebilirsiniz. Sitenizde kullandığımız resimlere filigran (watermark) ekleyerek site adresinizi içeren logonuzu tüm resimlerde göstererek, sitenizin markalaşmasının yanı sıra kolayca reklamını yapabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın