SEO İçin Backlink Kaynakları

SEO İçin Backlink Kaynakları Öne Çıkarılmış Görsel

SEO İçin Backlink Kaynakları

Backlink Kaynakları

SEO İçin Backlink Kaynakları konu 2Bir çok Türk forumunda web sitesi tanıtım bölümleri bulunmaktadır. Forumlara üye olduktan sonra bu bölümlere yeni konu açarak sitenizi özgün bir makale ile ilgi çekici bir biçimde tanıtarak, konu içerisinde ilgili birkaç anahtar kelimenize link verin. Forumlardaki konulardan alınan Backlink paylaşımın fazla sayıda olması sebebiyle, konu içinden linklerin etkisi de az olmaktadır. Bu sebeple bu çalışmayı sık aralıklarla ve fazla sayıda yapmanız sitenizin filtreye girmesi konusunda hiçbir risk oluşturmayacaktır.

Bazı forumlarda üye girişi yapamayanlara ve arama motoru botlarına konu içerisindeki linkler gösterilmez. Bu backlink konusunda bir artı sağlamadığı için, sadece forum üyeleri tarafından site hitini arttıracaktır. Ancak bu gibi forumlardan da elde edebileceğimiz reklam ve SEO adına ufak faydalar vardır.

Link paylaşımı bulunmayan forumlardan reklam yapmak için, paylaştığınız site tanıtım konusunun üstüne sitenize ait logonuzu yerleştiriniz. Bu şekilde foruma üye olmayan kişiler tarafından site adı görülerek reklam yapmış olacaksınız ve siteye direk girişler yaptırarak dolaylı yoldan sitenin SEO’suna katkı sağlamış olacaksınız. Aynı zamanda site url sini konu içerisinde yazınız ancak buna link vermeyiniz. Aksi taktirde yine sadece üyelere gösterilecektir.

SEO ve reklam açısından sitenize katkı sağlamaktadır. Bu yöntemle url göstermeyen forumlardan da maksimum katkı sağlamış oluyoruz. Forumlara konu açarken sitenize daha fazla fayda sağlamak istiyorsanız, konu başlığında site url si kullanarak, Google aramalarında gösterilen sonuçlarda url adresiniz görüleceği için yine küçük çaplı da olsa bir reklam yapmış olacaksınız. Aynı şekilde etiket bölümüne sitenizin urlsini ekleyerek bu katkıyı daha da arttırabilir ve bu şekilde sitenin indexsiz url sayısını da arttırmış olursunuz.

Paravan Site

SEO İçin Backlink Kaynakları konu 1WordPress, Blogcu, Blogspot gibi subdomain üzerinden ücretsiz blog servisi sunan siteleri kullanarak paravan site oluşturulabilir. Anahtar kelimemize uygun olarak açacağımız subdomain ile özgün veya REWRITE makaleler ile bu blogların içeriği geliştirilir. Ana domainleri oldukça güçlü olan bu bloglara hızlı link alımları sitenin filtreye girmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle, açtığınız paravan sitelere hızlı link alımı yaparak kısa sürede güçlü birer site olması sağlanır, kendi içerisinde de dairesel bir biçimde tek yönlü link verilerek bu güç daha da arttırılır. Artık sitenizle aynı içerikten olan bu sitelerden link almanız sizin için altın niteliğinde olacaktır.

Link döngüsü sistemini oluşturmak için güçlü yabancı blog servisleri de kullanılabilir. Ancak Türkçe ağırlıklı dağıtım yapan blog servislerinin sağlayacağı fayda daha fazla olacaktır.

Otoriter Backlink

SEO İçin Backlink Kaynakları konuOtoriter Site, hedef kelimede alt bağlantılarıyla yer alan sitedir. Bir anahtar kelimede 2 otoriter site olabilir. Örneğin AutoCAD kelimesinde bunu görebiliriz. Bir sitenin otoriter rakip siteden link alması, otoriter siteyle arasındaki SEO farkının büyük oranda kapanmasını sağlayacaktır. Bu linkin fazla sayfada görüntülenmesi, uygun title ve açıklama ile yer alması farkı minimuma indirebilecek önemli etkenlerdir. Ancak günümüz rekabet koşullarında rakip bir siteden ücretli veya ücretsiz link almak oldukça zorlaşmaktadır. Bu sebeple, dofollow veya nofollow, otorier siteden link almanın birinci yolu yorum yoluyla backlinktir.

Rakip sitelerin güncel konularına mantıklı ve konu ile doğrudan ilgili, siteye katkı sağlayacak bir yorum yapın ve site adresi bölümünden backlink alın. Bu işlemi rakip sitenin ne kadar fazla sayfasından yapabilirseniz sizin için o kadar faydalı olur. Eğer rakip siteniz sizin yorumlarınıza da müsade etmiyorsa, bu durumda sıradaki taktikleri uygulamalısınız.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın