Onlarca blog sistemi kurup günde 1 ile 5 arasında makale girersek SEO açısından fayda görür müyüz?

SEO Blog MEDEN

Onlarca blog sistemi kurup günde 1 ile 5 arasında makale girersek SEO açısından fayda görür müyüz?

SEO MEDEN Bilgi TeknolojileriTüm blog sistemlerine aynı makaleler yazılması durumunda bu işlemin blogların kedisine dahi fayda sağlamayacağı gibi Google Algoritması tarafından spam olarak algılanacaktır. Ancak sitelerinize günlük 3-8 arası özgün makale giriliyorsa, bu makaleler Google aramalarında talep gören konularsa, ilgili bloglar zaman içerisinde oldukça güçlü backlinkler haline geleceklerdir. Lakin bloglar birbirleri arasında kendilerine de link verirlerse hedef sitelere faydası oldukça azalacaktır.

Blogspot ve WordPress ücretsiz onlarca blog hazırlanması yerine yüksek potansiyele sahip birkaç internet sitesi kurmak çok daha amaç odaklı olabilir.

Blogspot ve wordpress yazılım tabanlı blog ağı oluşturmak istiyorsanız, aşağıdakilere dikkat etmelisiniz;

  • Her blogda ayrı tema kullanılmalıdır.
  • Her blogda ayrı title kullanılmalıdır. (seri numaralandırılmış başlıkları olmamalıdır).
  • Her bloga günde 3-8 arası makale yazılmalıdır.
  • Tüm içeriklerde, özet gösterilmeli ve devamını okumak için butonu olmalıdır.

Yukarıda saydıklarımız sadece bazı farklılaştırılması gereken alanlardır. Bu liste çok daha uzun bir hale getirilebilir en önemli faktör internet sitelerinin birbirinden tamamen farklı olarak oluşturulması ve yararlı olması gerekmektedir. Aynı amaca yönellik internet siteleri birbirlerinden tamamen farklı yapılarda olmalıdırlar, bu sayede özgünlük oluşturulabilir.

SEO Blogging MEDENBunların dışında diğer bir konu ise herşeyi eksiksiz yapsanız bile çalıştığınız sektördeki rekabet oranı çok önemli bir yer teşkil etmektedir. Örneğin ”yazılım, tasarım veya SEO” gibi rekabet seviyesi çok yüksek kelimeler üzerinde çalışıyorsanız çok dikkatli olmalısınız. Uygulayacağınız ilk yanlış stratejide Google sizi spam olarak görecekve cezalandıracaktır.

Bu nedenle tam olarak hedef kitledinize ulaşmanız sizin için en doğrusu olacaktır. Örneğin “Yazılım” yerine ‘Kedi Dernekleri İçin Şecere Takip Programı” gibi rekabeti çok düşük bir kelimede ise hızlı bir şekilde etki görmek çok daha kolaydır. Anahtar kelimelerin rekabet oranı arttıkça, uygulanacak yöntem de farklılık göstermelidir. Kalitesi ve ayrıntıları hesap eden çalışmalar yapılmalıdır. Bu nedenle hedef kitle kelimesinin rekabeti arttıkça Google’ın spam algoritmasına yakalanma olasılığımız çok daha fazla artacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın