İhtiyacınız Olabilecek Offline SEO Araçları

Offline SEO Araçları

İhtiyacınız Olabilecek Offline SEO Araçları

Offline SEO Araçları

Bilgisayar yazılımı olarak kullanabileceğiniz SEO analiz programlarıdır. Anlatacağımız tüm SEO araçları kurulum gerektirmektedir. Online olarak kullanılması durumunda, özellikleri itibariyle yüksek sistem tüketiminde yol açması, bu gibi kapsamlı programların offline ortam için oluşturulmasını sağlamıştır.

SITE CONTENT ANALYZERSITE CONTENT ANALYZER

İndirme Linki: www.cleverstat.com/scanalyzer3.exe

Site içeriklerini analiz eden program, sayfalardaki site içi SEO kriterlerinin her bir anahtar kelimeye göre uyumunu göstermektedir. Analiz belirlenen sayıda sayfaya kadar derinlikte çalıştırabilmektedir. Sayfa sayının az olması işlem süresini uzatacaktır.

Program her bir sayfaya göre önemli anahtar kelimeleri listelemekte ve bu anahtar kelimelerin toplamda 13 site içi faktörün uyumuna göre değerlendirme yapmaktadır. Bu analiz sonucuna göre her bir sayfada, anahtar kelimeler için hangi kriterlerde eksiklik olduğunu görerek kolayca tamamlayabilirsiniz.

GOOGLE MONITOR

İndirme Linki: www.cleverstat.com/googlemon.exe

GOOGLE MONITORGoogle arama motorunda, anahtar kelimeleriniz için sıranızı tespit etmek üzere birçok araç bulunmaktadır. Ancak sunucuların sistem kapasitesinin yeterli olmaması sebebiyle kısıtlı özelliklerden çalışmaktadır. Örneğin çoğu Google sıra sonucu bulan site her seferinde bir kelime için sorgulamaya müsaade etmektedir. Google Monitor programı sayesinde sitelerinizin birden fazla anahtar kelimedeki Google sırasını kontrol edebilirsiniz. Türkiye desteği de olan program, belirleyeceğiniz maksimum sıraya kadar tarama yapabilmektedir. Hızlı olması ve kullanışlı özelliklere sahip olması programın online araçlara tercih edilmesini sağlamaktadır.

Google Monitor, en güncel pozisyonları bulunmasının yanı sıra bunları daha önceki konumlarıyla da kıyaslama imkanı tanımaktadır. Bu sayede sitenizin zaman içerisindeki anahtar kelime performansını değerlendirebilirsiniz.

XENU’S LINK SLEUTHxenu-1

İndirme Linki: home.snafu.de/tilman/XENU.ZIP

Link dedektifi programı sitedeki bağlantılanmış tüm linkleri çok kısa bir sürede tarayarak, arama motoru botları gözüyle inceler ve hataları listeler. Karşılaştığı hata veya yönlendirmeleri kırmızı bir şekilde göstermekte, problem olmayan sayfaları da yeşil olarak göstermektedir. Analiz esnasında rapor da çıkarabilen program, .htm formatında kapsamlı bir rapor oluşturarak hataları daha anlaşılır listelemektedir.

Seo Araçları, siteler üzerinde kullanıcı gözüyle fark edilemeyecek veya uzun sürede tespit edilecek hata ve özelliklerin daha kısa ve doğru bir şekilde tespit edilmesini sağlar. Günümüzde, SEO araçları görülen ilgi sebebiyle hızla yaygınlaşmakta ve yeni analiz araçları oluşturulmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın