Etiket - SEO

Seo Nedir Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Seo Nedir Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

SEO Yani Arama Motoru Optimizasyonu Ne İşe Yarar?
Günümüzde tüketicilerin ve işletmelerin %94’ü bir ürün veya hizmet satın almadan önce internette arama yapıyor. Anahtar kelimelerini arama motorlarına giriyor ve ilgili web sitelerinin sıralaması ile karşılaşıyorlar. İnsanlar bu sıralamada daha yukarıda olan web sitelerini ziyaret ediyorlar.
Çünkü, bu siteler aradıkları kelimelerle daha alakalı görünüyor. Çoğunuz bu listelerin üst kısımlarında rakiplerinizi bulabilirsiniz. Çalışmalarınız bu listelerin üst sıralarında değilse, müşterilerinize online olarak ulaşmanın olanaksız olduğu gösteriliyor.
SEO Yani Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?
Rakipleriniz veya örnek aldığınız şirketlerin sıralamasının […]

Daha fazla oku...
SEO İçin Backlink Kaynakları Öne Çıkarılmış Görsel

SEO İçin Backlink Kaynakları

Backlink Kaynakları
Bir çok Türk forumunda web sitesi tanıtım bölümleri bulunmaktadır. Forumlara üye olduktan sonra bu bölümlere yeni konu açarak sitenizi özgün bir makale ile ilgi çekici bir biçimde tanıtarak, konu içerisinde ilgili birkaç anahtar kelimenize link verin. Forumlardaki konulardan alınan Backlink paylaşımın fazla sayıda olması sebebiyle, konu içinden linklerin etkisi de az olmaktadır. Bu sebeple bu çalışmayı sık aralıklarla ve fazla sayıda yapmanız sitenizin filtreye girmesi konusunda hiçbir risk oluşturmayacaktır.
Bazı forumlarda üye girişi yapamayanlara ve arama motoru botlarına konu içerisindeki […]

Daha fazla oku...
Sosyal Medyanın SEO ya Etkisi öne çıkarılmış görsel

Sosyal Medyanın SEO ya Etkisi

Sosyal Medyanın Etkisi
Sitenizin sosyal medyalarda bulunma oranı, doğrudan sitenizin hitini ve site dışı seosunu etkiler. Bu sebeple ilk iş siteniz için sosyal medyanın hesaplarına ait Twitter hesabı, friendfeed hesabı ve Facebook fan sayfasının oluşturulmasıdır. Aynı zamanda bu sosyal platformlar üzerinden takipçi ve abone sayınız ne kadar fazla ise paylaşımlarınız o düzeyde etkili olur. Sitenizdeki son yazıları RSS kayağını friendfeed ve Facebook fan sayfasına ilişkilendirerek, son yazılarınız otomatik olarak bu platformlarda yayınlanabilir. Facebook profil ile Twitter profili de birbiriyle ilişkilendirerek […]

Daha fazla oku...
Domain Odaklı SEO

Domain Odaklı SEO

Domain Bazlı SEO
Site ismi yani domainler doğrudan sitenin SEO’suna etki eden bir kriterdir. Domainin anahtar kelime ve oluşturulacak içerik ile uyumu şarttır. Yeni kaydedilecek bir domainde hedef anahtar kelimenizi barındırması gereklidir. Bu sayede SEO açısından bir adım önde başlanır. Bunun dışında domainde yer alan anahtar kelime domainin başlarında yer almalıdır. Çünkü domainin telaffuz sırası gereği önce anahtar kelime kullanılmalıdır. Örneğin SEO ile ilgili bir domain için medenseo.com gibi bir isim yerine seomeden.com gibi bir isim tercih edilmelidir. Bunun sebebi […]

Daha fazla oku...
Ziyaret Odaklı SEO1

Ziyaret Odaklı SEO

Ziyaret Odaklı SEO
Google sitelerinin arama sonuçlarındaki sıralarını farklı farklı algoritmalara göre belirlemektedir. Başarıya ulaşmamız için, bunların her birini teker teker en ince ayrıntısına kadar incelemeliyiz. Bu günkü konumuzda sitemizi ziyaret eden insanların davranışlarına göre SEO yapmamız için gerekli olan analiz araçlarını öğreneceğiz. Ziyaretçilerin bir siteyi seçme veya seçmeme nedenleri farklı farklı değişkenlere göre belirlenebilir.
Bir ziyaretçi siteye girdikten sonra gösterdiği davranış ve eylemler ilgili sitenin SEO’su için çok önemli ve dikkat edilmesi gereken değişkenlerdir. Google, her bir ziyaretçinin aradığını bulmasını […]

Daha fazla oku...

Örnek Bir SEO Gelişim Süreci

Sıfırdan Kurulan Bir Sitenin SEO Gelişimi
Örnek bir SEO gelişim süreci derken sıfırdan bir sitenin kurulması ile SEO çalışmalarına nasıl başlanması gerektiği anlatılmaktadır.
Yeni açtığınız bir sitenin %80 oranında SEO uyumlu olması için aşağıdaki maddeleri uygulamanız faydalı olacaktır.

Uygun gördüğünüz bir domain firmasından .com veya .gen.tr uzantılı anahtar kelimeniz domainin başında yer alacak şekilde satın alınız.
Litespeed sıkıştırma tekniğini kullanan pingdom aracı ile sunucuya ping atıldığı zaman tepki süresi daha iyi olan bir Türk firmasından size en uygun özelliklerde bir sunucu kiralayın.
Site yapısı olarak mümkünse, […]

Daha fazla oku...