Etiket - backlink

Backlink Nedir? MEDEN

Backlink Nedir?

Backlink?
Backlink, yayında olan herhangi bir siteden verilen link veya bağlantı demektir. Backlink SEO’daki en önemli faktördür. Sitenin popülerliğini, otoriterliğini ve kalitesini göstermektedir. Backlink sayısının fazla olması kadar niteliği ve çeşitliliği de oldukça önemlidir. Etkili backlink alımları ile siteler kısa sürelerde zirvelere ulaşabilmektedir. Ancak hatalı backlink alımları, siteleri telafisi zor filtrelere sokabilir. Bu sebeple backlink alırken bu bölümde anlatılan konulara dikkat ederek, niteliğini ve etkisini arttırır ve risksiz bir SEO çalışması uygulamış olursunuz.
Backlink Uygulama Sırası
Özellikle yeni siteler için backlinklerin uygulama […]

Daha fazla oku...
Rakip Siteye Göre Backlink Farklılıkları MEDEN

Rakip Siteye Göre Backlink Farklılıkları

Rakip Siteye Göre Backlink Çeşitleri
Anahtar kelimemizde, bizden daha üst sırada yer alan siteden link almak: Bizden üst sırada yer alan rakip sitelerimizden link almak, daha çok karşılıklı veya ücretli olabilmektedir. Çoğu zaman bu tür link alımları da site sahibinin insiyatifi dolayısıla oldukça zordur. Bu sebeple, başka sitelerin içeriklerine yorum yaparak link almam mümkün olabilmektedir. SEO’ya olumlu etkilerine göre backlinkler ( en fazladan en aza).
Anahtar kelimemizde, bizden daha alt sırada yer alan sitelerden link almak: Bizden daha alt sıralarda yer alan rakiplerimizle link […]

Daha fazla oku...
SEO İçin Backlink Kaynakları Öne Çıkarılmış Görsel

SEO İçin Backlink Kaynakları

Backlink Kaynakları
Bir çok Türk forumunda web sitesi tanıtım bölümleri bulunmaktadır. Forumlara üye olduktan sonra bu bölümlere yeni konu açarak sitenizi özgün bir makale ile ilgi çekici bir biçimde tanıtarak, konu içerisinde ilgili birkaç anahtar kelimenize link verin. Forumlardaki konulardan alınan Backlink paylaşımın fazla sayıda olması sebebiyle, konu içinden linklerin etkisi de az olmaktadır. Bu sebeple bu çalışmayı sık aralıklarla ve fazla sayıda yapmanız sitenizin filtreye girmesi konusunda hiçbir risk oluşturmayacaktır.
Bazı forumlarda üye girişi yapamayanlara ve arama motoru botlarına konu içerisindeki […]

Daha fazla oku...

Örnek Bir SEO Gelişim Süreci

Sıfırdan Kurulan Bir Sitenin SEO Gelişimi
Örnek bir SEO gelişim süreci derken sıfırdan bir sitenin kurulması ile SEO çalışmalarına nasıl başlanması gerektiği anlatılmaktadır.
Yeni açtığınız bir sitenin %80 oranında SEO uyumlu olması için aşağıdaki maddeleri uygulamanız faydalı olacaktır.

Uygun gördüğünüz bir domain firmasından .com veya .gen.tr uzantılı anahtar kelimeniz domainin başında yer alacak şekilde satın alınız.
Litespeed sıkıştırma tekniğini kullanan pingdom aracı ile sunucuya ping atıldığı zaman tepki süresi daha iyi olan bir Türk firmasından size en uygun özelliklerde bir sunucu kiralayın.
Site yapısı olarak mümkünse, […]

Daha fazla oku...