Cattery Web Sitesi Fiyatları Hakkında Merak Ettiğiniz Herşey

Cattery Web Sitesi Fiyatları Hakkında Merak Ettiğiniz Herşey

Fiyatlar Neden Çok Değişkendir ?

Cattery Web Sitesi yaptırmak isteyen bir kedi yetiştiricisi ilk olarak cattery web sitesi fiyatları neden bu kadar değişken? sorusunu sorar. Aslına bakarsak bu soruyu sorması da gayet doğaldır. Çünkü yazılım hizmetleri veren kurumları araştırmaya başladığında 200 TL ile 10.000 TL arasında değişiklik gösteren fiyatlar ile karşı karşıya kalır. Arada bu kadar büyük fark olduğunu gördüğünde bilgi almak isterler. Biz de bu makaleyi hazırlarken buradan yola çıktık. Makalemizi okuduğunuzda 200 TL ile 10.000 TL arasında değişen fiyatları etkileyen faktörleri, bu faktörlerin size ve web sitenize olan etkilerine ilişkin fikir sahibi olacaksınız..

Bir web sitesinin fiyatlarını değiştiren faktörler:

 1. Web Sitesinin Teması
 2. Web Sitesinin İçeriğinin Yazılması
 3. Web Sitesinin Yazılımı
 4. Web Sitesinin SEO Çalışması
 5. Web Sitesine Giren Ziyaretçi Yoğunluğuna Uygun Alt Yapı

Bir web sitesinin ücretlerini yukarda belirttiğimiz 5 faktör belirler. Hadi gelin bu faktörlerin sitemize etkilerini inceleyelim.

Web Sitesinin TemasıCattery Web Sitesi Yaptırmak İsteyenler Ne Yaparlar? MEDEN Bilgi Teknolojileri

Bir web sitesinin tema tasarımı ilk dikkat çeken faktörüdür. Aynı zamanda cattery web sitesi fiyatları için en önemli unsurlardan bir tanesidir. Çünkü bir internet sitesinin en yüksek işçilik gerektiren alanlarından bir tanesidir. İşçilik ile sanatın birleştiği bu alan internet siteniz için çok önemlidir. Web sitesinin teması ne kadar sade ve kullanışlı olursa, ziyaretçileriniz internet sitenizde o kadar uzun süre vakit geçirecektir. Ziyaretçileriniz internet sitenizde ne kadar uzun zaman geçirirse, Google aramalarında o derecede üst sıralara çıkabilirsiniz. Bu nedenle internet sitenizde en çok dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesi tema tasarımıdır. Hadi gelin! Tema tasarım seçenekleriniz arasında fiyatları en çok arttıran faktörleri inceleyelim.

1. Ücretsiz Tema Tasarımları (0 TL)

Eğer cattery web sitesi fiyatları bütçenizi aşıyorsa ilk olarak ücretsiz warez olarak adlandırılan tasarımları incelemelisiniz. Ücretsiz temalar internet sitenizde kullanılacak yazılıma uygun olarak yapılan düşük özellik seviyelerindeki tasarımlardır. Bu tasarımlar genellikle yazılım şirketlerinin prestij amaçlı ürettikleri basit temalardır. Bu temaların üretimindeki asıl gaye yazılım şirketinin diğer ürünlerinin veya temanın yüksek özellikli versiyonunu tanıtmak ve satın alınmasını sağlamaktır. Ücretsiz temalar içeriğinde internet siteniz üzerinden gizli yöntemlerle tema yapımcısının reklamını yapılmasını sağlayan özellikler de barındırabilir.

2. Özel Tema Tasarımı (+ 900 TL)

MEDEN Bilgi Teknolojileri Cattery Web SitesiÖzel tema tasarımı profesyonel ve sağlıklı bir cattery web sitesi sahibi olmanız için seçebileceğiniz en iyi çözümdür. Cattery web sitesi fiyatları için bana göre en uygun paket budur. Fiyat / performans olarak en iyi sonucu bu paket verecektir. Kişiye özel tasarımlardan, çok daha uygun fiyatlı çok daha uyumlu olmasının yanı sıra  kişiye özel tasarımlar kadar şık ve kullanışlıdır. Bu nedenle özel tema tasarımı konusunu biraz daha açmak istiyorum.

Cattery web sitesi özel tema tasarımını ve tema kodlamasını en profesyonel şekilde yapan geliştiricilerin ürünleridir. Bu ürünün olumsuz olarak nitelenebilecek tek yanı başka birisi tarafından satın alınabilir olmasıdır. Ancak özel tema tasarımları kişiye özel olarak revize edilebilecek biçimde kodlanmıştır. Dolayısıyla özel bir tema tasarımını iyi bir ekiple düzenlediğiniz taktirde sizinle aynı temanın ikinci bir kullanıcının tarafından kullanılmasının önüne geçebilirsiniz. Özel tema tasarımlarının onlarca farklı özelleştirme seçenekleri vardır. Bu seçenekler size uygun olarak geliştirilir ve SADECE size özel bir tasarım haline getirilir. Özel tema tasarımını tavsiye etmemizin sebebini bir sonraki paragrafta yer verilmiştir.

Özel tema tasarımları her sektöre uyarlanabilecek şekilde pazarlanırlar. Bu temaları dünyanın her yerinden yüz binlerce insan satın alır. İlgili temaları kullanan yazılımcılar temanın olumlu ve olumsuz yanlarına ilişkin geribildirimde bulunurlar. Dolayısıyla kişiye özel bir tema tasarımda tek alternatif yerine binlerce seçenek arasında size en uygun temayı seçme fırsatını yakalarız. Hem de kişiye özel tema tasarlama maliyetlerinin çok daha uygun fiyat seçeneklerini kullanarak…

Cattery Web Sitesi Yaptırmak Kolay mı? MEDEN Bilgi TeknolojileriÖzel tema tasarımlarının varsayılan geliştirilebilir versiyonları ortalama olarak 250 ile 500 TL arasında satılırlar. Peki bu fiyatlara satın alınan bir tasarımın fiyatı neden 900 TL’ye çıkıyor? Özel tema tasarımları global olarak pazarlanmak üzere tasarlanmıştır. Bu nedenle içerisinde Türkçe karakter desteği ve Türkçe dili olmaz. Yazılım şirketiniz size en uygun tasarımı satın aldıktan sonra 12.000 ile 40.000 arasında değişen cümleyi Türkçeye çevirir. Ardından Cattery web sitesi tasarımının kodlamasını Türkiye internet alt yapısına göre geliştirir. Bu süreç ortalama olarak 20 gün ile 60 gün arasında zaman alır.

Diğer bir konu ise özel tasarım web sitesi tasarımlarında varsayılan görseller bulunmasıdır. Bu görseller telif hakkına tabidir. Temanın orijinalliği bozulmadan ilgili görseller catteryniz için çekilen profesyonel fotoğraflarla yeniden tasarlanırlar. Yapılanlar bir araya getirildiğinde aşağıdaki listede verilen profesyonel yazılım, grafik ve fotoğraf çekim hizmetlerine karşılık şirketinin sizden aldığı ücret 900 TL’dir.

 • 1 Milyondan Fazla Tema Arasından Size En Uygununu Bulmak
 • Seçilen Temanın 12 000 ile 40 000 Arasında Değişen Cümlesinin Çevirisi
 • Temanızın Türkiye İnternet Yazılım Tabanına Göre Kodlanması İşlemi
 • Cattery ve kedilerinin profesyonel çekimlerinin yapılması
 • Profesyonel Çekimlere Yapılan Dekupe İşlemlerinin Ücreti
 • Dekupe Edilen Çekimlerin Temaya Uygun Şekilde Grafik Haline Getirilmesi
 • İnternet Sitesinin Kullanımının Öğrenilmesi İçin verilen Eğitim ve Teknik Destek

Dünya üzerinde özel tema tasarımı gerçekleştiren geliştiricilerin ürünlerini sattıkları onlarca büyük platform bulunmaktadır. Ancak hiçbiri yukarıdaki hizmetleri verememektedir. Onların amacı 1 kere yapılan temanın onlarca kez satılmasıdır. Bu nedenle satın alınan temanın geliştirilmesi için ihtiyacınız olan tecrübeli bir yazılım ekibidir. Bu hizmeti en uygun fiyatlarla olmasa da en hatasız şekilde alacağınız yer genellikle bilgi teknolojileri şirketleri olacaktır. Dilerseniz kişiye özel tasarım seçeneğimize geçelim.

3. Kişiye Özel Profesyonel Cattery Site Tasarımı (+ 2500 – 4500 TL) 

Grafik Tasarım Öğeleri ve Temel İlkelerCattery web sitesi fiyatları için en maliyetli paket kişiye özel tasarımdır. Kişiye özel cattery web sitesi tasarımı sizin için en yüksek maliyetli çözüm olacaktır. Peki ama neden? Kişiye özel kedi yetiştirici internet sitesi tasarımını özel tasarımdan ayıran en büyük fark size özel olarak tasarlanmasıdır. Kişiye özel olarak yapılan tasarım sahibi olduğunuzda o tasarımı ilk defa siz kullanmış olursunuz ve aynı şirket tarafından ilgili tasarım bir daha başka bir müşteriye satılmaz. Ancak bu işlem sitenizin tasarımının bir webmaster tarafından çalınamayacağı anlamına gelmez.

Temanızın başka yerde kullanılması hakkını tamamen tekelinize almak istiyorsanız, Türk Patent Enstitüsünden tasarım tescili almanız gerekebilir. Bu işlem size yasal bazı haklar tanısa da oldukça maliyetli bir işlemdir. Kişiye özel cattery web sitesi tasarımı neden maliyetlidir? Bunun için özel tema tasarım işleminin süreçlerine girmemiz gerekiyor. Terminolojik terimlere çok fazla girmeden en basit şekilde anlatacağım.

Kişiye özel tema tasarım süreci nasıl işler? Kişiye özel tasarım işlemi 5 ayrı işlemden oluşur. İşlemleri aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz.

 1. Temanın Çizilmesi
 2. Temanın Bilgisayar Ortamına (.PSD) Geçirilmesi
 3. Temanın HTML Dökülmesi
 4. Temanın CCS Dökülmesi
 5. Temanın Yönetici Paneliyle Kontrol Edilebilir Hale Getirilmesi

1. Temanın Çizilmesi & Bilgisayar Ortamına Geçirilmesi

Temanın Çizilmesi & Temanın Bilgisayar Ortamına Geçirilmesi

Öncelikle çalıştığınız yazılım şirketinin tasarım ekibi sizin taleplerinize göre bir tema taslağı çizerler. (1500 – 2000 TL) Çizilen tema taslağı internet sitesi tema kanunlarına göre grafik olarak bilgisayar ortamına geçirilir. Artık internet sitenizin temasının resmi çizilmiştir. Bu aşamada internet sitenizin nasıl görüneceğini anlayabilirsiniz. Ancak bu ressamın çizdiği bir resimdir. Bu aşamadan sonra iş Grafik Tasarım ekibinden çıkmaktadır. Devreye Nesne Tabanlı Tasarım Geliştiricileri Ekibi girer.

2. Temanın HTML & CSS Dökülmesi

Şu an amacımız resmi yapılan tasarımı parçalara bölerek her bilgisayarda sadece yazılım kodları ile görüntülenebilecek hale getirmektir. Bu aşama temanın tasarlanmasında kullanılan sanat gözünden yazılım mühendisliğinin kodlama tekniğine geçmektedir. (600 TL – 1500 TL) Temanızdaki her görsel ve her alan minik minik parçalara bölünür. Bu parçalar yazılım teknolojileri kullanılarak ikili sayı sisteminin yardımıyla aynı görüntüyü verecek şekilde ayarlanır. Yani bu işlem tamamlandığında internet siteniz bir resim değil, kodlamaya dönecektir. Buna HTML döküm işlemi denir. Artık bir tasarım ekibinden çıkan görseli bir kağıt üzerinde değil, kodlamaların üzerinde görüyorsunuz. Artık kedi yetiştiricisi internet sitemiz bir resim değil, yazılım kodlarıyla her bilgisayarda aynı şekilde gözüken bir tema tasarımıdır. Bu tasarımı isteklerimiz doğrultusunda yönetebileceğimiz admin paneline bağlanması işlemine geldik.

3. Yönetici Paneline Entegresi

Cattery Web Sitemiz kodlamaya döküldüğüne göre artık onu bir merkezden yönetmemiz gerekiyor. Bunu için iyi bir yazılım hizmeti almamız gerekir. Resimden kodlamaya geçirilen tasarımın, yazılım bilgisi olmayan birisi tarafından yönetilebilecek durumda getirilmesi gerekiyor.

Cattery Web Sitesinin Temasının Yönetici Paneline EntegresiBunun için bir admin paneli hazırlanır. (600 TL-1800 TL) Bu panel üzerinde sadece gerekli işlemleri uygulayarak siteyi yönetebiliriz. Örneğin; yeni bir sayfa ekle butonuna basarız ve internet sitemize yeni bir sayfa eklenir. “Bu sayfanın içerisine şu düzenle şu makaleyi yaz” deriz ve işlemlerimiz gerçekleşir. Bunun için ihtiyacımız olan bir admin panelidir.

Biz Ne Tavsiye Ediyoruz?

MEDEN Bilgi Teknolojileri yıllardır yaşadığı tecrübelerine dayanarak size özel tema tasarımı (+ 900 TL) olan paketi tercih etmenizi tavsiye etmektedir. Kişiye özel yapılacak tasarıma ayrılacak bütçenin SEO çalışmalarına ayrılması sitenizin çok daha kısa zamanda kalıcı olarak geri dönüş yapmasını sağlayacaktır. Dolayısıyla hedefimiz interaktif hizmetlerine ayırdığımız bütçeyi en kısa zamanda geri alıp kâr etmeye başlamaksa, sonuca etki edecek çalışmalara öncelik vermek en mantıklı olan karardır.

Kedi yetiştirici internet sitenizde en yüksek geri dönüşü almak istiyorsanız cattery web sitesi fiyatları için değil performans için çalışmalısınız.

Mert EDEN - MEDEN Bilgi Teknolojileri

Cattery Sitenizin Metin İçeriği (260 – 2000 TL)

Cattery Sitenizin Metin İçeriği

Cattery Sitenizin Kurumsal Metin İçeriği

Tasarımda kafamızda soru işareti kalmadığına göre bizim için çok önemli olan ikinci kısma gelebiliriz. Genellikle kedi yetiştiricileri bir web sitesinin en
önemli kısmını atlarlar. Bu kısım sitenizin içeriğidir. Klasik bir örnek vermemiz gerekirse; hakkımızda, amaçlarımız, eğitimlerimiz, farkımız, neden biz vb. burada bahsedilen alanların olabilecek en profesyonel editörler tarafından yazılması gerekmektedir. Bir kedi yetiştiricisi olabilirsiniz. Ancak bu sizin mükemmel bir dil bilgisine sahip olduğunuz anlamına gelmez. İnternet sitenizin özellikle üst menüde olan sayfalarında, görsellerle beslenmiş 900 ile 1600 kelime arasında tamamen ÖZGÜN, okunabilirlik testinden geçen ve dil bilgisi hataları olmayan yazıların sahibi olmanız gerekiyor.

Neden bu yazılar çok önemli? Google hepimizden daha iyi Türkçe bildiği için yazım hatalarına çok dikkat etmektedir. Zaman zaman iki siteyi kıyaslarken en az dil bilgisi hatası olan siteyi üst sıraya çıkartabilmektedir. Bu nedenle sitenizin içeriğinde temanızla aynı oranda kaliteli olmak zorundadır. Bu makaleleri ziyaretçilerinizin ilgisini çekecek biçimde yazabilirseniz ziyaretçilerinizin sitenizde geçirdiği süreyi de aynı oranda arttırabilirsiniz.

Cattery Web Sitesi Metin Yazarlığı

Cattery Web Sitesi Metin Yazarlığı

Metin editörlüğü çok zaman alan zor bir iştir. Bu nedenle sitenize makale yazmak için vakit harcamak sizin için sıkıntılı bir süreç oluşturabilir. İşte tam da burada makale hizmetleri devreye girmektedir. Sitenize yazılacak makaleler için tekrar lisedeki dil bilgisi konularını çalışmak istemiyorsanız veya bu makaleler için zaman kaybetmek istemiyorsanız makale hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Aramalarda Üst Sıralara Çıkılması (1 000 – 8 000 TL)

Rakip kedi yetiştiricilerine ait sitelerin neden arama sonuçlarında sizin sitenizin üzerinde yer aldığını merak ediyorsanız bilmelisiniz ki bunda SEO diye adlandırılan pazarlama tekniğinin rolü büyüktür. SEO arama motoru optimizasyonu teknik bir pazarlama çalışmasıdır. Bu teknik, belirli anahtar kelimeler aratıldığında sitenizin milyonlarca siteden daha yukarıda görülmesine yardımcı olur.

Kurumsal Yazışmalarda Sayfa Düzeni Nasıl Olmalıdır?Arama motoru sistemi web üzerinde her sayfa hakkında bilgi toplar ve insanların tam olarak aradığı şeyi bulmasına yardımcı olur. Cattery Web Siteniz daha yukarıda belirdiğinde sitenizi daha fazla kişinin ziyaret etmesi mümkün olur. Sıralamada yukarılara çıkmak için web sitenize düzenli olarak SEO çalışması yapmalı veya yaptırmalısınız.

Kedi yetiştiricisi sıfatıyla profesyonel bir site açmak size çok çekici geliyor olabilir. Ama maalesef bu iş sadece site kurdurmakla bitmemektedir. Rekabete dayalı günümüz dünyası Google’da her geçen gün daha fazla gelişmeye devam etmektedir. Bu nedenle Google, aynı konu üzerinde hizmet veren sitelerin en iyilerini seçmek için farklı farklı algoritmalar kullanmaktadır.

Kedi Yetiştirici İnternet Sitesi Nedir? MEDEN Bilgi TeknolojileriAncak bu algoritmaların bir kısmı hala Google tarafından sır gibi saklanmaktadır. Bu durumda İngilizce Search Engine Optimization kısaca SEO devreye girer. SEO işlemleri sitenizin arama motoru algoritmalarına göre hazırlanarak en üst seviyeye çıkmasını amaçlar. Tam olarak Türkçe çevirisi de ‘Arama Motoru Optimizasyonu’ olarak tercüme edilebilir.

SEO işlemi başlı başına uzmanlık gerektiren disiplin ve devamlılık gerektiren bir iştir. Bu nedenle arama motorlarında rakiplerinizin üstünde çıkmak istediğiniz kelimeler için profesyonel SEO hizmeti almanız en sağlıklı yoldur.

Profesyonel bir site yaptırdıktan sonra bu konuya bütçe ayıramıyorsanız internet siteniz, içinde insan olmayan lüks bir alışveriş merkezinden farksız olacaktır.

SEO çalışması bir web sitesinin maliyetini en çok arttıran ancak en iyi sonuç veren pazarlama tekniğidir. Ancak SEO işleminde hata yapılması durumunda internet siteniz mevcut konumunu da kaybedebilir. Bu nedenle SEO çalışması MEDEN Bilgi Teknolojileri gibi bu hizmeti profesyonel olarak veren şirketlerden alınmalıdır. SEO çalışmalarının fiyatları kelime ve ilgili kelimede olan rekabete göre şekillenmektedir. Bu nedenle hangi kelimede ilk sayfaya çıkmak istediğinize iyi bir analiz sonucunda karar vermelisiniz. Uygun gördüğünüz bir kelimenin siteniz için getirisi tahmin ettiğinizden düşük olabileceği gibi aklınızda olmayan bir kelimenin sitenize geri dönüşü çok fazla olabilir. Mutlaka kelime analizini de profesyonel bir şirketle yapmanızı tavsiye diyoruz. SEO hassas ve hata kaldırmayan önemli teknik bir konudur.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) için daha ayrıntılı bilgilerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Cattery Web Sitesi Açarken Nelerle Karşılaşacaksınız? Hakkında Merak Ettiğiniz Herşey isimli yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

MEDEN Bilgi Teknolojileri
Chairman of the Board
Mert Eden

 

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (3)

Bir cevap yazın