Başarıya Ulaşmak için Kullanmanız Gereken 7 Önemli İpucu

Başarıya Ulaşmak için Kullanmanız Gereken 7 Önemli İpucu

Başarıya Ulaşmak için Kullanmanız Gereken 7 Önemli İpucu

Satışta başarı, yedi sırra ya da ilkeye dayanır. Günümüzün en çok kazanan satışçılarının hepsi bunları uygular. Bu ilkelerin düzenli bazda uygulanması, sahanızda zirveye çıkmanızın adeta garantisi gibidir.

Ciddi Olun!

Ciddi Olun!

Başarının bir numaralı sırrıCiddi olun! Mesleğinizde zirveye çıkmaya karar verin. Hemen bugün, zirvedeki yüzde 10’a katılmaya karar verin. Kendinizden başka hiç kimse, sizin en iyiler arasına girmenize engel değildir ve olamaz. Unutmayın, sıradan biri olmak için haryacağınız zaman da aynı olacaktır. Bu süre şöyle ya da böyle geçecektir. izin gayeniz, mükemmeliyetçilikten taviz vermemek, her geçen gün daha iyi olmak ve zirveye ulaşana kadar hiç, ama hiç durmamak olmalıdır.

Başarının iki numaralı sırrıSatışta başarınızı kısıtlayan beceri noksanlıklarını tespit edin! Önem arzeden yetenekler içinde en zayıf olanları tespit edin ve ardında da o alanda mutlak anlamda kusuruz hale gelmek üzere bir plan yapın. Kendinize ve patronunuza sorun: ”Geliştireceğim ve mükemmelleştirmek üzere sürekli çaba sarf edeceğim hangi yetenek, satışlarıma en olumlu etkiyi yapar?” Bu soruya cevabınız her ne olacaksa, onu bir kağıda yazın, kendinize bir süre koyun, bir plan yapın ve üzerinde her gün çalışın. Bu krar bile tek başına tüm hayatınızı değiştirmeye yeter.

Başarının üç numaralı sırrıDoğru insanlarla arkadaşlık edin! Pozitif ve başarılı insanlarla birlikte bulunun. Hayatlarında bir yere varmaya çalışan erkek ve kadınlarla bir arada olun. Negatif, eleştirel ve şikayetçi insanlardan uzak durun. Onlar sizi yorar, dikkatinizi dağıtır, cesaretinizi kırar, karamsarlığa iter ve kaçınılmaz olarak yetersizliğe ve başarsızlığa sevk eder. Unutmayın, ”kılavuzu karga olanın burnu çöplükten çıkmaz.”

Başarının dört numaralı sırrıSağlığınıza çok dikkat edin! Etkili bir atış için ve sürekli olarak yüzleşeceğiniz reddedilmelerden cesaretinizin kırılmaması için yüksek düzeyde enerjiye ihtiyacınız vardır. Doğru gıdaları almaya, yeterli derecede egzersiz yapmaya, bol miktarda dinlenmeye ve rekreasyona özen gösterin. En az 80 yıl yaşamaya karar verin ve bugünden itibaren bu hedef ulaşmak için ne gerekiyorsa yapın.

Başarının SırrıBaşarının beş numaralı sırrıKendinizi mesleğinizin zirvesindeymiş gibi canlandırın! gün boyu maksimum performans gösterdiğinizi hayal edin. Bilinçaltınızda kendinizi pozitif, öz güvenli, yeterli ve hayatının her yönünü kontrol eden biri olarak canlandırın; çizdiğiniz bu psikolojik resim berrak, heyecanlı ve duygu yüklü olsun. Böylesi berrak zihinsel resimler, sizi yeniden programlar ve koşullar ne olursa olsun, en başarılı halinizle satış yapmaya motive eder.

Başarının altı numaralı sırrıKendinizle sürekli olarak pozitif yönde konuşun! İçsel diyaloglarınızı kontrol edin. Kendinizle olduğunuz gibi değil, olmak istediğiniz gibi konuşun. Örneğin, şu etkili sözleri kendinizi sürekli olarak tekrar edin: ”Kendimi seviyorum! En iyisi benim! Başarabilirim! İşimi çok seviyorum!” Unutmayın, duygularınızın yüzde 95’i kendinizle konuşmanız tarafından belirlenir. Kendinizi nasıl hissediyorsanız, öyle davranırsınız. Nasıl davrandığınız da ne kadar çok sattığınızı belirler. Yapmanız gereken, kendinizi, bütün gün içinizden pozitif konuşup düşündüğünüz yukarı yönlü bir döngüye sokmaktır. Alanınızdaki en iyiler gibi düşünün, konuşun, yürüyün ve davranın. Böyle yaparsanız, başarınız da kaçınılmaz olur.

Başarının yedi numaralı sırrıHer gün, hedeflerinize doğru pozitif hamleler yapın! Edilgen olmak yerine, etken olun. Boğayı boynuzlarından yakalayın. Gelirinizden hoşnut değilseniz, dışarı çıkın ve daha çok müşteriyle yüzyüze görüşün. Hayatınızın herhangi bir yönünden memnun değilseniz, sorumluluk alın ve işe başlayın.

Başarılı satışçıların hepsi de yoğun derecede etken insanlardır. Onlarda bir tezcanlılık vardır. Onlar eylemden yana tavır koyarlar. Onlar ”hemen yapar”lar. Onların bir şeyleri sonucuna erdirme dürtüleri vardır. Onlar hızlı bir tempo tuttururlar ve yaptıkları her şeyde çabukturlar. İşin iyi tarafı da burada. Ne kadar hızlı hareket ederseniz, enerjiniz o kadar artar. Ne kadar hızlı hareket ederseniz, o kadar çok yol alırınız. ne kadar çok insanla görüşürseniz, deneyiminiz o kadar çok olur. Ne kadar deneyim kazanırsınız, o kadar çok satış yaparsınız. Görüştüğümüz insan sayısı ve yaptığınız satışlar arttıkça, özsaygınız da artar ve kendinizi o denli harika hissedersiniz. Daha çok enerjiniz olur. Daha mutlu ve daha pozitif olursunuz.

Ne kadar hızlı hareket ederseniz, hayatınızı o kadar çok kontrol edersiniz. Mesleğinizin en yüksek ücretliler ve niyi performans sahipleri arasındaki yerinizi garanti altına almış olursunuz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın