Başarılı Siteleri Diğerlerinden Farklı Kılan Nedir?

seo MEDEN

Başarılı Siteleri Diğerlerinden Farklı Kılan Nedir?

seo MEDEN Bilgi TeknolojileriBaşarılı siteleri diğerlerinden farklı kılan; diğer sitelerden farklı olmalarıdır. İsterseniz deneyelim, şuan başarılı olduğunu düşündüğünüz bir siteyi açın. Ardından aynı sektörde aynı arama sonuçlarında çıkmaya çalışan başarısız gördüğünüz bir siteyi açın. Sonrasında iki sitenin birbirlerinden farklarını inceleyin. İlk seferde farklı görmeniz kolay olmayabilir, ancak inceleme çeşitleriniz arttıkça başarılı sitelerin ortak noktalarını, başarısız sitelerin ortak noktalarını göreceksiniz.

Ürünlerin/makalelerin nasıl sunulduğu, kolay erişilebilir olması, internet sitesinin tasarımsal olarak okuyucuyu kendine çekmesi, anlaması kolay açıklamalar, ilgili sektöre özel hizmetler ve uygulamalar gibi sitelerin kullanıcıları memnun etmeleri en önemli farklarıdır.

Örneğin, yazılım yapan bir şirket, girilen verilere göre fiyat hesaplama aracı kullanıyorsa, bu özelliği sayesinde müşterileri tarafından hatırlanır ve defalarca ziyaret alır. Bu duruma benzer onlarca örnek verilebilir. MEDEN Bilgi Teknolojileri üzerinden değerlendirelim;

  •  İlk Online Veteriner Kliniği sitesi aracı,
  • Sadece müşterilerine değil, yazılım, tasarım veya seo gibi konularda kendini geliştirmek isteyenlere özel ders araçları,
  • Türkiye’de Cattery ve Kedi Derneklerine özel uygulama geliştiren ilk şirket,
  • Kedi derneklerine özel Şecere Belgesi (Pedigree Certificate) tasarlama, basma ve takip uygulaması,
  • Yazılım, tasarım, SEO uzmanlarımızın yanıtladığı herkese açık soru cevap modülü,
  • Sektörüne özel profesyonel tasarım ve kullanıcı dostu (friendly user) yazılım kodlaması.

SEO MEDEN BilgiGibi bir çok fark MEDEN Bilgi Teknolojileri‘ni rakiplerinden fark yaratmasını sağlamaktadır. Bu nedenle ik hedef diğerlerinden farklı olmaktır. Örnek vermek gerekirse bir markanın ismini taklit ederek, örn. gittigeliyor.com adresiyle bir site kurmak, size taklit ettiğiniz sitenin başarısını getirmez, tam tersine maça 1-0 yenik başlamanıza sebep olur. Tüm bu nedenler birleştiğinde ilk adımınızı fark yaratarak atmanız gerekmektedir.

Her zaman es geçilen diğer bir hata ise hedefsiz yola çıkmaktır. Genellikle yüksek hit yapan bir site kurma amacıyla yola çıkılır. SEO konusunda başarılı olunduktan sonra verilebilecek hizmetler düşünülmeye başlanır. Bu size çok zaman kaybettireceği gibi rotasız bir gemiyle yolculuk yapmaya benzer. En iyi verebileceğiniz hizmeti seçin, sonrasında bilgi, birikim, tecrübe ve farklarınızla SEO çalışmasına başlamanız hedefe çok daha hızlı ulaşmanızı sağlayacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın